ludzie

Archeologię codzienności tworzą z Wami:

Małgorzata Szydłowska

Główna kuratorka projektu. Scenografka, dyrektor do spraw Domu Utopii, zastępca dyrektora Teatru Łaźnia Nowa do spraw produkcji teatralnych. Absolwentka scenografii Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Zaprojektowała scenografię i kostiumy do kilkudziesięciu spektakli wystawianych w teatrach dramatycznych, operowych i muzycznych, w Polsce i za granicą. Jest autorką nowatorskiej koncepcji przebudowy i adaptacji postindustrialnej przestrzeni hal warsztatów szkolnych na potrzeby Teatru Łaźnia Nowa oraz aranżacji jego wnętrz i scen. Tworzy instalacje, wystawy i projekty multimedialne. W 2014 roku stworzyła i zrealizowała koncepcję wystawy „Duchy teatru” wokół fenomenu pracy rzemieślników teatralnych. Pomysłodawczyni i kuratorka cyklu edukacyjnego „Myśląca ręka”. Autorka aranżacji wystawy „Myśląca ręka” zrealizowanej w Domu Rzemiosł Teatralnych w Krakowie w roku 2017. Kurator programu Bulwart Sztuki nad Zalewem Nowohuckim. Autorka koncepcji adaptacji i działań byłego fragmentu szkoły, „nowe skrzydło” na Dom Utopii na os. Szkolnym 26 na potrzeby działań partycypacyjnych w ramach poszerzenia aktywności edukacyjnej Teatru Łaźnia Nowa w tym zakresie. Kierownik Projektu „Przebudowa i modernizacja budynku os. Szkolne 26, tzw. Nowe Skrzydło dla Centrum Artystyczno-Edukacyjnego Dom Utopii”, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 8.1 oś priorytetowa VIII Ochrona Dziedzictwa kulturowego i rozwój zasobów kultury Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014–2020. 

Łukasz Trzciński

Artysta wizualny, jego praktyka artystyczna w dużej mierze dedykowana jest pracy z pamięcią społeczną i indywidualną. Autor m.in. projektu kuratorskiego „802 procent normy” czy realizacji artystycznych: „Gabinet dobrej historii”, serii „ZEUS” czy „Szkice z estetyki” opartej na prywatnych fotografiach filozofa Romana Ingardena.

Małgorzata Wach

Dziennikarka, autorka rozmów w ramach serii „Moje oczy widziały”. Jej specjalnością są wywiady i reportaże. Autorka książki „Każdy ma swoje Kilimandżaro”, współautorka filmów dokumentalnych. Współautorka bloga „Jak działa teatr?” oraz książki „Myśląca ręka. Jak działa teatr?”. Kuratorka wystawy „Przeszłość to dziś, tylko cokolwiek dalej”, zorganizowanej z okazji 15-lecia Teatru Łaźnia Nowa.

Małgorzata Szymczyk-Karnasiewcz

Aktywistka, społeczniczka, fascynatka wizualnych archiwaliów. W centrum jej zainteresowania lokuje się pamięć miejsca, na którą składają się zarówno przedmioty znajdujące się w tej przestrzeni, takie jak fotografie, meble i książki, szczególnie noszące ślad poprzedniego właściciela. Przetwarza znalezione materiały pod kątem odczytywania emocji, analizując czy na przestrzeni pokoleń zmienia się ich odczytywanie. Chce docierać do głębszych niż wizualne warstw zdjęć, sprawdzać co zatrzymały i przechowują oprócz obrazu.

Dominik Stanisławski

Artysta interdyscyplinarny, filozof, związany z krakowską Akademią Sztuk Pięknych. W swojej praktyce artystycznej zajmuje się działaniami z pogranicza analogowych i cyfrowych mediów rejestrujących i przetwarzających obraz. Realizował doktorat „Koncepcja obrazowania jako paradoks zderzenia dwóch stanów – ruchu i unieruchomienia”, który rozwija w dalszej praktyce artystycznej.

Create a website or blog at WordPress.com